Tata Steel vogelvlucht

Datum: 30-11-2022

In juli 2022 heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) Chroom-6 aangetroffen in het grondwater op het terrein van Tata Steel. Volgens de GGD is er op dit moment geen gezondheidsrisico. Voor de zekerheid, omdat Chroom-6 schadelijk kan zijn voor de gezondheid, heeft de OD NZKG het staalbedrijf opgedragen uitgebreid onderzoek te doen naar de oorzaak en omvang van de verontreiniging. Over dit onderzoek ontvangt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) veel vragen. In deze FAQ geven we graag de antwoorden.

De OD NZKG heeft het onderzoeksrapport van Tata Steel in december ontvangen en is gestart met de beoordeling. De beoordeling wordt afgerond en publiek gemaakt in het eerste kwartaal van 2023. De OD NZKG licht de uitkomsten van het onderzoek dan ook toe tijdens een openbare informatiebijeenkomst.

Inschrijven voor de nieuwsbrief

Wil je regelmatig op de hoogte worden gebracht van nieuws over Toezicht op Tata Steel? Meld je dan aan voor onze nieuwsbrief.

Stem